Aktualności

Kurs okresowy BHP dla pracowników inżynieryjno-technicznych

Podczas szkolenia okresowego BHP dla pracowników inżynieryjno-technicznych uczestnicy dowiadują się jak zapewnić techniczne bezpieczeństwo pracy oraz dbać o bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Pracownicy inżynieryjno-techniczni zdobywają również wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i ewakuacji.

 1.Regulacje prawne z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy:

a) aktualne przepisy (z uwzględnieniem zmian), w tym dotyczące:

 - praw i obowiązków pracodawców i pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz odpowiedzialności za naruszenie przepisów lub zasad bhp,

- odpowiedzialności projektantów, konstruktorów i technologów związanej z wykonywanym zawodem,

- wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy dla budynków i pomieszczeń zakładów pracy (w tym pomieszczeń higieniczno-sanitarnych),

- wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii dla maszyn i innych urządzeń technicznych,

 - systemu oceny zgodności wyrobów z wymaganiami bezpieczeństwa i higieny pracy,

 - nadzoru i kontroli warunków pracy,

 b) problemy związane z interpretacją niektórych przepisów

2.Metody identyfikacji, analizy i oceny zagrożeń czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, uciążliwymi i niebezpiecznymi występującymi w procesach pracy oraz oceny ryzyka związanego z tymi zagrożeniami

3.Kształtowanie warunków pracy zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa pracy i ergonomii, w tym w zakresie metod likwidacji lub ograniczenia oddziaływania na pracowników czynników szkodliwych dla zdrowia, uciążliwych i niebezpiecznych (m.in. przez odpowiednie rozwiązania projektowe, technologiczne i organizacyjne)

4.Nowoczesne rozwiązania techniczno-organizacyjne wpływające na poprawę warunków bezpieczeństwa i higieny pracy (w szczególności urządzenia wentylacyjno-klimatyzacyjne, urządzenia zabezpieczające, środki ochrony indywidualnej)

5.Ćwiczenia dotyczące uwzględniania wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii w projektowaniu

6.Zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i w sytuacjach zagrożeń (np. pożaru, awarii), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku.

Szkolenie trwa 16 godzin lekcyjnych (2 dni). Szkolenie może być przeprowadzone również w formie samokształcenia kierowanego. Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia okresowego BHP dla pracowników inżynieryjno-technicznych i osób jest ważne 5 lat.

Cena za szkolenie uzależniona jest od ilości osób w grupie (10, 20, 30 osób).

 

 

SSIGIP
Kontakt
-
tel. 59 84 69 120
faks 59 84 69 120
ul. Tuwima 22a
76-200 Słupsk
NIP 839-10-13-458